Втора лига

Късна драма в Благоевград! Пирин взе дербито с Миньор (видео)

16 октомври 2020 | 21:52 - Обновена
Пирин (Благоевград) ликува след късна драма срещу Миньор (Перник)! Възпитаниците на наставника Уорън Фийни победиха "чуковете" с 3:2 в мач от 10-ия кръг на Втора лига, а в заключителните минути в герой за "орлетата" се превърна Преслав Йорданов. Станислав Манолев (9) беше точен за "орлетата" в началото на мача. Бранителят Антон Славчев (41, 60) изравни преди края на първото полувреме, след което направи пълен обрата за "чуковете". В самия край Преслав Йорданов (90) възстанови равенството след безпощадно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на голмайстора за "чуковете" Антон Славчев. В последната минута на добавеното петминутно продължение Преслав Йорданов беше точен за втори път днес. Нападателят засече центриране на Антон Карачанаков, с което продължи силното представяне на Пирин у дома.

Направи впечатление, че за Миньор започват Иван Вълчанов, Четин Садула и Янко Сандански. Новият наставник на "чуковете" Христо Янев продължава без успех, след като дебютира със загуба начело на Миньор. Тимът му загуби с 0:1 като домакин от Кариана, но въпреки това специалистът похвали футболистите си за тяхното старание.

Домакините удариха първи още преди изиграването на първите 10 минути. Атака по дясното крило завърши с центриране на Красимир Станоев по земя, а на върха на атаката в наказателното поле беше попаднат Станислав Манолев. За него остана да насочи топката във вратата на Миньор и да изведе "орлетата" напред в резултата.

В следващите минути голови положения липсваха, а играта бе равностойна. Така се стигна до 27-ата минута, в която Пирин като по чудо не стигна до втори гол. От удобна позиция за удар Манолев реши да комбинира с Преслав Йорданов. Нападателят обаче не успя да достигне с шпагат до центрираната топка.

В 41-ата минута гостите от Перник изравниха чрез Антон Славчев. Футболистът на Миньор засече с глава центриране, при което стражът Франческо Руберто успя да се намеси. При добавката Славчев не сгреши и върна тима си в мача.

В 47-ата минута Пирин можеше да поведе за втори път, но гредата спря "орлетата". Центриране по земя на Айна беше блокирано от Павлин Челиков, а в опита си да изчисти бранителят нацели страничната греда. В 51-ата минута Николай Бодуров намери с дълго подаване Айна зад гърба на защитата в жълто-черно. Нападателят отигра топката, но Леонтиев успя да блокира в ъглов удар. Секунди по-късно Спас Георгиев не успя да преодолее стража на Миньор, останал очи в очи с него и с човек зад гърба си.

В 60-ата минута Миньор поведе с втори гол в мача на Антон Славчев. Бранителят се разписа с глава след много добро центриране на Иван Вълчанов от фаул. В наказателното поле Славчев се придвижи блестящо и изпревари Конър Хендерсън.
В 75-ата минута Леонтиев се намеси чудесно при опасен шут на Айна. В 87-ата минута Джордж Оукли се измъкна зад гърба на защитата на Миньор. Това принуди Антон Славчев да фаулира нападателя в наказателното поле, а Георги Кабаков посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Преслав Йорданов, който превърна дузпата в гол с категоричен удар. Когато изглеждаше, че двата тима ще поделят точките, Пирин шокира опонента си с нов гол на Преслав Йорданов. Нападателят се разписа след центриране на Антон Карачанаков, пласирано в линията между вратаря и защитата. Там Йорданов отклони леко, след което попадна в прегръдките на своите съотборници.

Преслав Йорданов (90+5)

ПИРИН: Франческо Руберто, Александър Бастунов, Архан Исуф, Николай Бодуров, Стилиян Николов, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Станислав Манолев, Джон Айна, Спас Георгиев, Преслав Йорданов:

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Павлин Чиликов, Виктор Райчев, Янко Сандански, Иван Вълчанов, Стефан Методиев, Калоян Йосифов, Борислав Будинов, Четин Садула:

23
3 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
18
7 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
12
10 Миньор (Перник) Миньор (Перник)