Ранен червен картон превърна Ним в лесна жертва за ПСЖ (видео)

17 октомври 2020 | 00:14 - Обновена
  • копирано
  • 2
След слабия старт на сезона и двете поредни загуби, Пари Сен Жермен набра скорост и вече е начело в Лига 1. Днес отборът на Томас Тухел разгроми с 4:0 като гост Ним и изпревари по голова разлика Рен, който стигна само до точка при визитата си на последния Дижон.

Два гола на Килиан Мбапе и по един на Алесандро Флоренци и Пабло Сарабия осигуриха комфортния успех на парижани. Той беше преодпределен още в 12-ата минута, когато Лоик Ландре от домакините получи червен картон.
Защитникът на Ним беше изгонен за брутално влизане срещу Рафиня. Преди това пък Леандро Паредес се контузи и на мястото му се появи Андер Ерера. Испанецът направи сериозен пропуск преди почивката, но ПСЖ все пак поведе с гол на Мбапе. Френският национал се разписа в 32-ата минута след великолепен пас на новото попълнение Рафиня. Мбапе майсторски финтира вратаря Баптист Рейне и после лесно насочи топката в мрежата.

Нападателят на парижани посвети попадението на 8-годишен привърженик на тима, който се бори с рака.
"Бъди смел, Люка, аз съм с теб", беше написал под фланелката си Мбапе.

През второто полувреме домакините нямаха сили да се съпротивляват, но резултатът се запази непроменен чак до 77-ата минута. Преди това Флоренци на два пъти нацели греди. Италианският национал обаче нямаше как да сбърка от няколко метра, след като Пабло Сарабия отклони топката към него с глава.
Започналият като титуляр Мойс Кийн имаше шанс да ознаменува дебюта си с гол, но също уцели гредата. В 83-ата минута Сарабия подаде на Мбапе и той хладнокръвно вкара второто си попадение в мача, а в 88-ата самият Сарабия довърши домакините със силен шут с левия крак.

За ПСЖ това беше пета поредна шампионатна победа. Ним пък има смао две през сезона и е на 13-о място в класирането с 8 точки.

Пабло Мартинес Пабло Мартинес4
88' Пабло Сарабия  Пабло Сарабиягол
Niclas Eliassonизлиза Niclas Eliasson  85' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренциизлиза
Marco Majougaвлиза Marco Majouga  Kays Ruiz-Atil  Kays Ruiz-Atilвлиза
Lamine Fombaизлиза Lamine Fomba
Матео Алинвивлиза Матео Алинви
Рено Рипаризлиза Рено Рипар  84' Килиан Мбапе  Килиан Мбапеизлиза
Moussa Koneвлиза Moussa Kone  Хесе  Хесевлиза
83' Килиан Мбапе  Килиан Мбапегол
78' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренцигол
Нолан Руизлиза Нолан Ру  68'
Karim Aribiвлиза Karim Aribi
58' Рафиня  Рафиняизлиза
Колин Дагба  Колин Дагбавлиза
Андрес Кубасизлиза Андрес Кубас  54'
Пабло Мартинесвлиза Пабло Мартинес
32' Килиан Мбапе  Килиан Мбапегол
20' Идриса Гей  Идриса Гейжълт картон
18' Рафиня  Рафиняжълт картон
Лоик Ландречервен картон Лоик Ландре  12'
11' Леандро Паредес  Леандро Паредесизлиза