Първият в Лига 1 не победи последния (видео)

Амбициозният тим на Рен, който през този сезон ще участва в Шампионската лига, излезе еднолично начело във френското първенство, макар че не успя да победи аутсайдера Дижон. Първият мач от 7-ия кръг в Лига 1 завърши 1:1, като Рен поведе с гол на Мартен Терие в 24-ата минута, а в началото на втората част Мама Самба Балде изравни.

Гостите започнаха със самочувствие и първи имаха възможност да се разпишат, но Овалаби Алагбе изби силния удар на Бенжамен Буриго. Домакините отговориха с опасен изстрел на Балде, но топката мина покрай гредата и излезе в аут.
В 24-ата минута Хамари Траоре проби по десния фланг и пусна перфектен пас към връхлитащия Терие, който без забавяне изведе Рен напред. Дижон можеше да изравни малко преди почивката, но Фредерик Самаритано шутира неточно.

В 54-ата минута Балде беше изведен през центъра, майсторски се промъкна между двама футболисти на гостите и вкара за 1:1 с първия си гол за сезона. Дижон беше близо до пълен обрат, но Уесли Лотоа стреля в аут от добра позиция.
В края Рен доминираше и звездата на отбора Едуардо Камавинга отправи опасен удар с глава, а след това Флавиен Тет разтресе гредата.

Рен събра 15 точки - с една повече от втория в класирането Лил, а Дижон е един от двата отбора без победата до момента и е на дъното с 2 точки, колкото има и Реймс.