Първият в Лига 1 не победи последния (видео)

16 октомври 2020 | 22:11 - Обновена
  • копирано
  • 1
Амбициозният тим на Рен, който през този сезон ще участва в Шампионската лига, излезе еднолично начело във френското първенство, макар че не успя да победи аутсайдера Дижон. Първият мач от 7-ия кръг в Лига 1 завърши 1:1, като Рен поведе с гол на Мартен Терие в 24-ата минута, а в началото на втората част Мама Самба Балде изравни.

Гостите започнаха със самочувствие и първи имаха възможност да се разпишат, но Овалаби Алагбе изби силния удар на Бенжамен Буриго. Домакините отговориха с опасен изстрел на Балде, но топката мина покрай гредата и излезе в аут.
В 24-ата минута Хамари Траоре проби по десния фланг и пусна перфектен пас към връхлитащия Терие, който без забавяне изведе Рен напред. Дижон можеше да изравни малко преди почивката, но Фредерик Самаритано шутира неточно.

В 54-ата минута Балде беше изведен през центъра, майсторски се промъкна между двама футболисти на гостите и вкара за 1:1 с първия си гол за сезона. Дижон беше близо до пълен обрат, но Уесли Лотоа стреля в аут от добра позиция.
В края Рен доминираше и звездата на отбора Едуардо Камавинга отправи опасен удар с глава, а след това Флавиен Тет разтресе гредата.

Рен събра 15 точки - с една повече от втория в класирането Лил, а Дижон е един от двата отбора без победата до момента и е на дъното с 2 точки, колкото има и Реймс.

Михай Добревлиза Михай Добре
88' Даниеле Ругани  Даниеле Руганижълт картон
86' Далберт  Далбертжълт картон
Папе Шейхжълт картон Папе Шейх  83'
81' Серу Гираси  Серу Гирасиизлиза
Owalabi Allagbe Kassifaжълт картон Owalabi Allagbe Kassifa  70'
65' Клемaн Грение  Клемaн Грениеизлиза
Жонас Мартен  Жонас Мартенвлиза
Фредерик Самаританоизлиза Фредерик Самаритано  64' Ромен Дел Кастильо  Ромен Дел Кастильоизлиза
Aurelien Scheidlerвлиза Aurelien Scheidler  Едуардо Камавинга  Едуардо Камавингавлиза
Мартен Терие  Мартен Териеизлиза
Ян Гбохо  Ян Гбоховлиза
Фуад Шафикжълт картон Фуад Шафик  58'
Мама Самба Балдегол Мама Самба Балде  54'
Anibal Chalaизлиза Anibal Chala  46'
Ngonda Muzingaвлиза Ngonda Muzinga
24' Мартен Терие  Мартен Териегол