Локо (София) надви Локо (ГО) в контрола (видео)

Локо (София) с позиция относно отвореното писмо на Пирин

Локомотив (София) успя да се наложи над Локомотив (Горна Оряховица) в контрола, изиграла се на стадион "Локомотив" в София. "Железничарите" от столицата победиха с минималното 1:0 след гол на Светослав Диков в 49-ата минута.

Домакините бяха по-атакуващият от двата тима, като поеха инициативата и още в началните минути на мача имаха възможност да открият резултата в своя полза. След центриране отляво се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, но футболистите на Иван Колев не успяха да се възползват от ситуацията.

Втората по-сериозна опасност дойде към средата на първото полувреме, когато силен удар на Диков бе избит от вратаря Християн Христов.

През второто полувреме Локомотив (София) най-после успя да вкара топката във вратата на гостите. Малко след почивката Денислав Станчев я центрира в наказателното поле, където Светослав Диков успя да я засече с глава и с хубав и точен изстрел отбеляза.

Локо (София) приема Струмска слава в следващия си мач от Втора лига на 25 октомври от 14:30 часа, докато тимът от Горна Оряховица ще бъда домакин на Хебър на 23 октомври от 20:00 часа.

Стартови състави:

Локомотив (Сф): 91. Василев, 2. Ферари, 23. Василев, 89. Матуес, 4. Орачев. 26 Милошев, 18. Николов, 10. Стефанов, 11. Станчев, 27. Петков, 18. Диков.

Локомотив (ГО): 12. Христов, 4. Гьонов, 5. Таушанов, 18. Цаков, 6. Стоянов, 8. Иванов, 31. Стефанов, 24. Чалъков, 10. Яшар, 23. Мирчев, 11. Митев