Оже-Алиасим достигна четвъртфиналите в Кьолн

Феликс Оже-Алиасим се класира за четвъртфиналите в първото издание на турнира по тенис на твърди кортове в зала в германския град Кьолн с награден фонд 325 610 евро.

Поставеният под номер 3 канадец елиминира швейцарския квалификант Хенри Лааксонен с 6:4, 6:1, без да даде на съперника си нито една възможност за пробив.

Така продължи силната си серия на закрито през този сезон, след като достигна до финалите в Ротердам и Марсилия през февруари.

Оже-Алиасим ще се опита да стигне до четвърти полуфинал за годината срещу молдовеца Раду Албот.

Вторият в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) надделя над опитния французин Жил Симон с 6:4, 7:6(5) в друг мач от втория кръг.

Симон сервираше за втората част, но пропусна два сетбола при 6:5 гейма, а след това в тайбрека водеше с мини пробив при 5:4 точки и имаше два поредни сервиса, с които можеше да изравни резултата, но отново се провали.

Така Баутиста Агут продължава напред, а в търсене на 20-ата си победа за сезона той ще срещне номер 6 Хуберт Хуркач от Полша.

Друг испанец Алехандро Давидович Фокина навакса изоставане от 3:6, 0:2 и елиминира осмия в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 3:6, 7:6(3), 6:2.

На четвъртфиналите той ще играе срещу австриеца Денис Новак.