Байерн Мюнхен стартира мощно защитата на Купата на Германия

Байерн представи две от новите си попълнения

Носителят на трофея Байерн Мюнхен стартира мощно защитата на Купата на Германия, след като разгроми с 3:0 петодивизионния ФК Дюрен в двубой от първия кръг. Срещата се състоя на "Алианц Арена" в Мюнхен, а баварците излязоха с експериментален състав без големите си звезди.

Въпреки това те не срещнаха трудности срещу съперника. Резултатът беше открит в средата на първото полувреме, когато се разписа новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг след асистенция на друг от новите - Буна Сар. В 36-ата минута реферът отсъди дузпа за Байерн, която беше реализирана от опитния Томас Мюлер.

След почивката темпото поспадна, а треньорът Ханзи Флик извади част от по-опитните футболисти и даде шанс на по-млади играчи. Четвърт час преди края Чупо-Мотинг оформи крайното 3:0.