Пирин отнесе Арда на турнира в Добрич (видео + снимки)

Волейболният тим на Пирин (Разлог) започна перфектно участието си в Група 3 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата на България за сезон 2020/21. Играчите на Северин Димитров буквално отнесоха Арда (Кърджали) с 3:0 (25:13, 25:16, 25:10) в първия си мач на турнира, игран тази вечер в зала "Добротица" в Добрич.

Утре (16 октомври) разложани ще излязат за втората си среща срещу домакините от Добруджа 07, които по-рано днес стартираха с победа над новака Берое 2016 (Стара Загора) също с 3:0 гейма. Двубоят е от 20,30 часа, а преди това от 17,30 часа ще играят Арда и Берое.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица наС уперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Първата част на срещата започна равностойно, след което Пирин лека-полека взе аванс, който в крайна сметка достигна до 25:13. Втората част тръгна идентично и въпреки малко по-добрата игра от страна на Арда, разложани увеличиха предимството си след 25:19. Последният гейм премина изцяло под диктовката на Пирин, които спечелиха мача след 25:10 и 3:0.

Най-полезни за Пирин станаха Петър Христов (2 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака) и Александър Симеонов (2 блока, 2 аса, 60% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане) с по 13 точки за победата. Трябва да се отбележат и 10-те точки на разпределителя Константин Нечев, от които 6 аса!