Опелка детронира Медведев в Русия

След като загуби на два пъти собственото си подаване в първия сет, Рейли Опелка изигра перфектен мач и детронира шампиона Данил Медведев с 2:6, 7:5, 6:4 на турнира по тенис за мъже в Санкт Петербург. Американецът спаси четири разигравания за пробив в решаващия сет, след което заби печеливш удар с форхенд в първия си шанс да вземе подаването на Медведев. Така той завърши най-голямата победа в кариерата си за час и 55 минути, подобрявайки баланса си на 6-6 срещу тенисисти от 10 на световната ранглиста.

"Труден мач срещу един от най-добрите в света като цяло. Да не говорим, че бяхме и на негов терен, така че това прави победата още по-голяма", каза Опелка в интервю след мача.

В следващия мач Опелка ще срещне хърватина Борна Чорич, който надви с 6:3, 7:5 представителя на домакините Роман Сафиулин.

Поставеният под номер 3 Андрей Рубльов се класира на четвъртфиналите след трудно 4:6, 6:4, 7:5 срещу французина Юго Умбер. Руснакът стигна до едва четвъртия си пробив за 6:5 в последния сет и затвори двубоя в следващия гейм с първия си мачпойнт при 40:15. В следващия кръг той ще играе с британеца Камерън Нори.