Сеганов и Чистерна със загуба №5 в Италия при дебюта на Слабодан Ковач срещу Перуджа (видео + снимки)

Разпределителят на националния отбор на България Георги Сеганов и неговият клуб Топ Волей (Чистерна) записаха 5-а поредна загуба от началото на сезона в италианската Суперлига.

Чистерна загуби гостуването си на гранда Сър Сейфти Конад в Перуджа с 0:3 (23:25, 21:25, 20:25) пред 432 зрители в “Пала Бартън”.

Дебют начало на Чистерна направи известният сръбски специалист Слободан Ковач. Окрилени от промяната Георги Сеганов и съотборниците му дълго време водиха в първата част, но в крайна сметка Вилфредо Леон и компания обърнаха развоя на мача до чисто 3:0 гейма.

Георги Сеганов игра през първите два гейма, не записа точка, но получи най-високата статистическа оценка от всички волейболисти на игрището – 7,6. После Сеганов бе заменен от олимпийския вицешампион от Рио 2016 с Италия Даниеле Сотиле, но и това не помогна на гостите.

Артър Шварц стана най-резултатен за Чистерна с 13 точки (1 ас, 40% ефективност в атака), а Луиджи Рандацо и Тобиас Крик добавиха по 8 точки.

Украинският “снайпер” Олег Плотницкияй заби 17 точки (4 аса, 57% ефективност в атака, 29% перфектно и 47% позитивно посрещане) за Перуджа и бе избран за MVP.
Звездата Вилфредо Леон също се отчете със 17 точки (1 ас, 1 блок,  58% ефективност в атака, 22% перфектно и 65% позитивно посрещане).
Холандецът Тийс Тер Хорст, който играе на диагонала, добави 14 точки (2 блока, 48% ефективност в атака).
Така Чистерна допусна 5-а поредна загуба и с 0 точки заема последното 12-о място. Перуджа записа 5-а поредна победа и с актив от 15 точки е едноличен лидер във временното класиране.
В следващия 6-и кръг Сеганов и Чистерна приемат монца на 18 октомври, а Перуджа гостува в дербито на Тренто.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) – ТОП ВОЛЕЙ (ЧИСТЕРНА) 3:0 (25:23, 25:21, 25:20)