Дий Бост развинти белгийци за само 15 минути

Отборът на Монако, с българския национал Дий Бост в състава си, постигна трети пореден успех във втория по сила клубен турнир на Стария континент - "Еврокъп". Френският тим спечели срещу гостуващия Антверп Джайънтс (Белгия) с 96:64 в мач от група "C" на надпреварата.

Американецът с български паспорт изигра силен мач. Бост завърши на една асистенция от "дабъл-дабъл", след като записа 14 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1 отнета топка за само 15:38 минути на игрището. От неговите съотборници Маркъс Найт се отчете с 20 точки и 5 борби, Дарал Уилис добави 14 точки, Джалийл О'Брайън остави 13 пункта, а Кадийн Карингтън и Матиас Лесор се разписаха с по 11 точки.
Image
Монако е лидер в класирането с три победи, колкото има и Виртус (Болоня). На 21 октомври френският тим ще гостува на Виртус в четвъртия кръг.