Краснодар продължава да се подсилва за ШЛ

Крилото на Ростов Алексей Ионов е близо до трансфер в Краснодар. "Биковете" искат да се подсилят на няколко позиции преди старта на груповата фаза в Шампионската лига и са се спрели на руския национал. Сделката трябва да бъде финализирана в близките часове.

31-годишният Ионов е бивш футболист на Кубан, който по-късно фалира, а сега ще облече екипа на другия тим от града. Иначе юношата на Зенит е играл още за Анжи, Динамо (Москва) и ЦСКА (Москва). През настоящия сезон той има 9 мача и 1 гол в РПЛ.

Скоро от Ростов може да си тръгне и норвежкият национал Матиас Норман, към когото има сериозен интерес от Западна Европа. Защитникът Дмитрий Чистяков пък е пред трансфер в Зенит. В обратната посока ще поеме Денис Терентиев, за когото питерци ще получат около 300 000 евро.
Краснодар спечели само 4 от първите си 10 мача в първенството и заема 8-о място в класирането. Ростов е 7-и.