Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Михайлов: Нямаме положение 96 минути, нивото на българския футбол е двама човека и половина (видео)

Капитанът на България Николай Михайлов се изказа доста остро спрямо играта на трикольорите в последните двубои.

“Може да се завърне духът след една победа, но по този начин трудно ще стане. Истината е една - далеч сме от иснтината. За 96 минути нямаме едно положение. Как да задържим, отбележим и вземем точки? Хората си имаха положения. Последната им фаза не беше на висота иначе резултатът можеше да е съвсем друг. Коренно трябва да променим начина си на игра. Не можем да разчитаме на две млади крила и на двама-трима опитни. Не можем да разчитаме на двама човека и половина - това е нивото на българския футбол.

Все по-малко българи играят в чужбина. Класата я няма. Това е реалността.

Виждате колко промени се правят в рамките на 10 дни, но игрово нищо не се променя.

Увереността и самочувствието отдавна го няма. Виждам страх в очите на момчетата. Много е голяма разликата между efbet Лига и Европа.

Не можем да постигнем резултат, защото не можем да отбелязваме, а допускаме много голове. За три мача - шест гола. Идва Унгария и ти вкарва три гола. За какво говорим?”, каза Михайлов след поредното поражение на България, този път с 0:1 от Уелс на “Васил Левски”.