ЦСКА тръгна с драматична победа над Дунав в Бургас (снимки)

Волейболистите на ЦСКА тръгнаха с драматична победа на турнира в квалификационна Група 1 за сформиране на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/2021 в Бургас. "Червените" се наложиха много трудно над Дунав (Русе) с 3:2 (25:22, 25:22, 24:26, 23:25, 15:12) в първата си среща от турнира, играна тази вечер в зала "Младост".

Утре (15 октомври) играчите на Сашо Попов ще играят с шампионите от Нефтохимик 2010, които по-рано днес отнесоха Тетевен с 3:0 гейма. Мачът е от 18,00 часа, а преди това от 15,30 часа един срещу друг ще излязат Дунав и Тетевен.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което ЦСКА взе нещата в свои ръце. На моменти Дунав се приближаваше, но в крайна сметка "червените" поведоха след 25:22. Играта протече идентично в следващата част, с разликата, че няколко пъти в средата русенци поведоха и ново 25:22 за армейците. Третата част бе под диктовката на ЦСКА, но в ключови моменти волейбиистите на Дани Милушев обърнаха и спечелиха след 26:24. Ситуацията се повтори и в четвъртия гейм - 25:23 за Дунав, с което резултатът бе изравнен и мачът влезе в тайбрек. В него ролите се разменяха, но ЦСКА успя да се поздрави с победата след 15:12 и 3:2.

Над всички за ЦСКА бе Димитър Димитров със страхотните 25 точки (2 блока, 1 ас и 43% ефективност в атака) за победата. Красимир Георгиев добави още 18 точки (6 блока!, 2 аса и 50% ефективност в атака) за успеха.

За русенци Леон Тончев реализира 22 точки (2 блока, 2 аса, 51% ефективност в атака и 73% позитивно посрещане), а Георги Чалъков завърши с 14 точки (3 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.

ЦСКА - ДУНАВ 3:2 (25:22, 25:22, 24:26, 23:25, 15:12)
ЦСКА: Делчо Раев, Димитър Димитров 25, Ивайло Стефанов 14, Мартин Павлов 15, Красимир Георгиев 18, Андрей Христов 4 - Валентин Пейчев-либеро (Даниел Минков, Велизар Кьосев-либеро)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ДУНАВ: Николай Манчев 4, Дейвид Кръстев 8, Леон Тончев 22, Ангел Павлов 12, Георги Чалъков 14, Борис Наков 12 - Антон Василиев-либеро (Алекс Николов 4)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League