Мбапе и Гризман матираха Хърватия (видео)

Световният крал Франция спечели с 2:1 гостуването си на финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в среща от група 3 на дивизия “А” на Лигата на нациите. Антоан Гризман откри в осмата минута, а Влашич изравни в 64-ата. В 79-ата Килиан Мбапе донесе трите точки на гостите. Франция и Португалия са водачи в групата с десет точки от четири срещи.

“Шахматистите” подредиха 4-2-3-1 с Бруно Петкович в предни позиции, подкрепян от Пашалич, Влашич и Перишич. Дидие Дешан постави Антоан Гризман зад Антони Марсиал и Килиан Мбапе.
Двубоят започна с ранен гол. В осмата минута играещият днес отдясно Ферлан Менди нахлу по крилото и центрира в наказателното поле. Топката се отклони в защитник и попадна на крака на Гризман.
Нападателят на Барселона изстреля топката от въздуха от 17 метра и вкара ефектен гол с помощта на напречната греда. В 14-ата “петлите” изградиха нова силна атака: Марсиал подаде към Мбапе, който от отлична позиция не стреля прецизно. Четири минути по-късно Марсиал падна в наказателното поле, но съдията реши, че това не е дузпа. В 25-ата Иван Перишич прати кълбото над гредата.
Хърватите стартираха по-агресивно второто полувреме. В 53-ата Влашич стреля извън целта. В 64-ата Брекало подаде настрани в наказателното поле за Влашич, който изненада вратаря с външен удар от 18 метра. Стражът не помръдна, а топката се оплете в мрежата, влизайки в десния му ъгъл - 1:1. В 79-ата Люка Дин свали топката в наказателното поле към свободния Мбапе, който се разписа от пет метра.