Левски надви с 3:0 ЦСКА-София и продължава без грешка (видео+галерия)

Талантите на Левски U17 надиграха категорично с 3:0 връстниците си от ЦСКА-София в дербито от 11-ия кръг на Елитната група - зона Запад. На помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" момчетата на Захари Сираков вкараха трите гола още преди почивката. Николай Арахангелов даде аванс на "сините", след като Виктор Добрев отне топката от Мартин Влаевски и го изведе сам срещу вратаря.

51 U17 / Левски - ЦСКА-София
Страхотно попадение на Георги Атанасов, преодолял двама бранители и пратил топката в долния ляв ъгъл на Атанас Божев, увеличи аванса на домакините. Отново Арахангелов се разписа преди почивката, като подпечата победата на Левски. Той се разписа с удар от 17-18 метра.
През втората част капитанът на "червените" Йоан Лозанов нацели горната греда над Пламен Андреев от фаул. Двата отбора имаха възможности да се разпишат в оставащите минути, но нов гол нямаше и Левски записа заслужен 11-и пореден успех през този сезон от 11 мача, като "сините" са едноличен лидер с актив от 33 точки.
Играчите на Сираков имат голова разлика 58:2, като са надвили всеки един от противниците в групата.
ЦСКА-София остана на пето място с 22 точки, след като записа трета загуба през тази кампания. Футболистите на Ивайло Иванов изостават на две точки от третото място и на 11 от Левски.