Левандовски се развихри и изкачи Полша на върха (видео)

Неуморимият Роберт Левандовски отново напомни за себе си, след като беше в основата на категоричния успех на Полша с 3:0 над Босна и Херцеговина като домакин в двубой от Група 1 на Дивизия “А” в Лигата на нациите. Нападателят на Байерн (Мюнхен) вкара два от головете, подаде за другия, удари греда и изкара червен картон на футболист на съперника още в началните минути. С тази победа “дружина полска” задмина и Италия, и Нидерландия, за да оглави класирането.

След месец обаче тимът ще се изправи и срещу двата фаворита в опита си да задържи първата позиция, която би пратила отбора на финалите. Босненците са последни и най-вероятно ще се изпаднат в по-долната дивизия.
След само четвърт час игра Полша получи огромно предимство, след като Лева излезе сам срещу вратаря и беше препънат от Анел Ахмедходжич. За това нарушение защитникът на гостите получи директен червен картон.
След една греда на Левандовски домакините успяха да пречупят опонента чак в 40-ата минута, когато капитанът се разписа за 1:0. Секунди преди края на тази част той асистира на Карол Линети за 2:0. Всичко за босненците приключи в 52-ата, когато голаджията на Байерн покачи на 3:0.
Още преди почивката с контузия напусна звездата на гостите в халфовата линия Миралем Пянич.