Ботев (Враца) II и Севлиево не намериха път към гола

14 октомври 2020 | 18:21 - Обновена
  • копирано
  • 7
Ботев (Враца) II изпусна възможността поне временно да се изкачи до върха в Северозападната Трета лига, след като завърши 0:0 в дербите на 11-ия кръг срещу лидера Севлиево. Двубоят се изигра на стадион "Христо Ботев", а двата тима така и не успяха да си отбележат попадение. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Спартак (Плевен) нанесе първа загуба на дубъла на Ботев (Враца) (видео+галерия)
Въпреки нулевото равенство Ботев и Севлиево предложиха директен двубой, в който и двата отбора имаха своите положения. През първото полувреме атаки имаше и към двете врати, като първата по-сериозна опасност дойде в 8-ата минута, когато Тихомир Кънев стреля опасно по посока вратата на Ботев, но ударът му се оказа недостатъчен, за да открие резултата. Няколко минути по-късно Мирослав Маринов също имаше своите шансове, но изпусна много добра възможност, след като ударът му не намери целта.

През втората част по-сериозните атаки намаляха, като единственото по-интересно положение бе пред вратата на гостите. В 77-ата минута влезлият като резерва Кирил Кръстев отправи хубав изстрел, който обаче бе спасен от вратаря Димитър Пантев.

С това равенство Севлиево остава на върха в лигата с актив от 26 точки. Те продължават серията си от 4 поредни срещи без загуба, но рискуват да бъдат изпреварени от отбора на Вихър (Славяново), който заема втората позиция с 24 пункта и мач по-малко. Ботев (Врацата) II от своя страна продължи с незадоволителното си представяне от предния кръг. Тогава те допуснаха първа загуба за сезона от Спартак (Плевен), а след днешното равенство рискуват да паднат до 5-ата позиция, ако Левски (Лом) и Спартак (Плевен) спечелят своите мачове през уикенда. Към момента врачани заемат третата позиция с 24 точки.

Стартови състави:

Ботев (Враца) II: 34. Христо Георгиев, 11. Виктор Василев, 14. Ивайло Маринов, 21. Ивайло Кунчев, 71. Любослав Младенов, 3. Любослав Петров, 94. Людмил Йотов, 19. Ремзи Неджип, 8. Тодор Горанов, 4. Цветко Иванов, 30. Мирослав Маринов

Севлиево: 16. Димитър Пантев, 5. Георги Павлов, 6. Атанас Фиданин, 81. Иван Пенев, 92. Павлин Иванов, 11. Галин Стоянов, 14. Илиян Трифонов, 7. Християн Василев, 93. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев, 3. Тихомир Трифонов