Турция показа характер срещу Сърбия (видео)

Турция и Сърбия направиха 2:2 в среща от група 3 на Лига "В" в Лигата на нациите. Съперниците си размениха по едно полувреме. Сърбите поведоха с попадения на Сергей Милинкович-Савич и Александър Митрович (от дузпа), но домакините стигнаха до точката благодарение на попадения на Хакан Чалханоглу (57') и Озан Туфан (76').

И двата тима останаха без победа. В класирането в групата води Русия със 8 точки, пред Унгария с 7. Турция има 3 точки, а Сърбия - 2.

Турците бяха подредени в схема 4-2-3-1, като атаката водеше Бурак Йълмаз, а офанзивното трио зад него оформиха Дженгиз Юндер, Хакан Чалханоглу и Кенан Караман. За Сърбия в предни позиции започнаха Александър Митрович и филип Джуричич, а на пейката остана Лука Йович.
Двата отбора бяха изведени на "Тюрк Телеком Арена" от Георги Кабаков. Сърбите можеха да получат гол още в първата минута след грешка на Неманя Максимович, но тя бе поправена от Никола Миленкович. Секунди след това Марко Дмитрович се справи с опасен удар на Чалханоглу.
Гостите бяха по-прибрани, но когато тръгваха напред, успешно намираха свободни пространства. В 22-ата минута Михайло Ристич центрира отляво и Милинкович-Савич прати топката с глава в мрежата. Проблемите за турците се увеличиха с контузията на Хасан Али Калдъръм, който бе заменен от Умут Мераш.
И след гола по-добрите положения бяха в полза на Сърбия. Голям пропуск направи Ристич, който остана на няколко метра пред Мерт Гюнок, но стреля в аут. Георги Кабаков пък се запомни с това, че не отсъди нарушение в ситуация, в която Мерих Демирал изрита в главата Митрович.
Втората час започна с дузпа за сърбите, отсъдена за нарушение срещу Милинкович-Савич. Митрович с лекота отбеляза от бялата точка своя 36-и гол за националния отбор. После турците заиграха с повече хора в атака и в 57-ата минута интригата се върна. Попадението вкара Чалханоглу след хубаво взаимодействие с Караман.
След час игра и турците поискаха дузпа, но Кабаков подмина претенциите им. В 64-ата минута Милинкович-Савич стреля опасно с глава, но Мерт Гюнош не позволи да бъде изненадан. Домакините продължиха да притиснат съперника и заслужено изравниха четвърт час преди края. Точен беше Озан Туфан след поредица от грешки в сръбската защита. В последните минути Бурак Йълмаз беше изгонен за два жълти картона.