Унгария отмъкна точка и от Москва (видео)

Русия не успя да преодолее Унгария и мачът помежду им от група 3 в Лига "В" на Лигата на нациите приключи без голове. Домакините изиграха слабо първо полувреме и малко по-добро второ, но отсъствието на Марио Фернандес, Александър Головин и Алексей Миранчук си каза думата и отборът изглеждаше хаотичен в атака.

В предишния кръг руснаците направиха 1:1 у дома с Турция, което беше прието като разочарование след двете победи на старта. Унгарците пък изненадващо надвиха с 1:0 Сърбия в Белград, а днес взеха ценна точка в Москва и са втори в групата след Русия.

Селекционерът на домакините Станислав Черчесов пусна в предни позиции Артьом Дзюба, Алексей Ионов и Далер Кузяев, а в средата на терена действаха Антон Миранчук, Роман Зобнин и Магомед Оздоев.
Атаката на унгарците водеха Адам Салай и Неманя Николич, а малко зад тях играеше Филип Холендер.
Преди почивката мачът беше доста скучен. Руснаците не наложиха очакваното високо темпо и това напълно устройваше гостите. Първата по-опасна атака на домакините беше в 11-ата минута, но финалният пас на Ионов не стигна до Дзюба. В средата на полувремето от трибуните на "ВТБ Арена" се чуха отделни освирквания и това сякаш подтикна състава на Черчесов да вдигне оборотите.
Игор Смолников се активизира по десния фланг, а Зобнин и Оздоев спечелиха доста единоборства в центъра. В 44-ата минута се стигна до сериозно разбъркване пред унгарската врата, но Дзюба не успя да се добере до топката. Така домакините останаха без нито един точен удар за полувремето.
Русия имаше инициативата след почивката, но все така липсваха точните извеждащи подавания. В 54-ата минута Зобнин центрира, а Дзюба отправи удар с глава, но Денеш Дибус се намеси добре. Секунди по-късно Дзюба подаде на Ионов, който стреля крайно неточно.
В 57-ата минута топката срещна гредата след изстрел на Ионов, а унгарците отговориха с опасен рейд на Люик Него, спрян в последния момент от ветерана Юрий Жирков. В оставащите минути стихийният натиск на Русия не доведе до нищо интересно и срещата закономерно завърши с нулево равенство.