Световен футбол

Хеттрик на Неймар донесе успех на Бразилия

14 октомври 2020 | 05:07 - Обновена
Мегазвездата на Пари Сен Жермен Неймар донесе успеха на Бразилия при гостуването на Перу в двубой от квалификациите за Мондиал 2022. Нападателят отбеляза хеттрик (два от головете паднаха от дузпи) за успеха с 4:2 и по този начин изпревари легендата Роналдо по отбелязани голове за националния отбор.

С успеха "селесао" събра пълен актив от 6 точки и дели първата позиция във временното класиране с вечния си съперник Аржентина. Неймар вече има 64 попадения на сметката си в 103 мача за Бразилия, като пред него е единствено Краля на футбола Пеле, който е отбелязал 77. Роналдо остана на третата позиция с 62 попадения в 98 мача в 17-годишната си кариера в националния отбор.

Неймар все още е далеч от успехите на Феномена на национално ниво, който на два пъти става световен шампион, но именно с него са свързани надеждите да върне "селесао" на световния връх.

Домакините откриха резултата още в петата минута, когато Андре Карийо се разписа с бомбен шут от границата на наказателното поле, след като изстреля една рикоширала от крак на бранител в жълто топка. Резултатът се задържа до 28-ата минута, когато Неймар отбеляза първия си гол с хладнокръвно и технично изпълнение на дузпа. Перуанците отново поведоха след час игра, когато след доста голяма доза късмет след удар на Тапиа топката влезе във вратата на Бразилия, след като рикошира в тялото на бранител и подлъга вратаря. В 64-ата минута равенството беше възстановено от Ричарлисон. След изпълнение на корнер първи с топката игра Роберто Фирмино, който с глава я насочи към дълечната греда, където съотборникът му просто я чукна във вратата. В 83-ата минута се стигна до втора дузпа за Бразилия, като отново с отговорността се зае Неймар и не сгреши - 3:2. Три минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Замбрано беше изгонен за удар в лицето на бразилски футболист. Реферът изгледа видеоповторенията и едва тогава взе тежкото решение. С човек повече бразилците стигнаха до четвърти гол, като негов автор  отново стана Неймар, този път от игра. След бърза атака Евертон насочи топката към вратата, тя се отби в гредата, но при добавката Неймар я прати в мрежата.В следващия си мач Бразилия се изправя срещу Венецуела, докато на Перу предстои двубой с Чили.