Аржентина обърна Боливия и запази върха

Меси даде летящ старт на Аржентина (видео)

Отборът на Аржентина постигна успех като гост над Боливия с 2:1 в двубой от световните квалификации за Мондиал 2022.

Двубоят започна кошмарно за гостите, след като в 24-ата минута Морено с глава откри резултата след центрирне на Чумасеро отдясно. В самия край на полувремето се стигна до куриозен изравнителен гол. Лаутаро Мартинес проби индивидуално в наказателното поле, опита удар от малък ъгъл, но бранител на домакините се засуети и му позволи да направи добавка, която след рикошет влетя във вратата.

Успехът за Аржентина дойде в 79-ата минута. Тогава Лионел Меси намери Мартинес пред наказателното поле, нападателят на Интер подаде към Хоакин Кореа, който стреля неспасяаемо. Попадението беше ревизирано от ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато. Така Аржентина продължава с пълен актив от 6 точки, след като в първия кръг надви Еквадор с 1:0.