Локомотив (Мездра) загуби като домакин от Спартак (Варна)

Младите хандбалисти на Локомотив (Мездра) загубиха като домакини от Спартак (Варна) с 28:34 (на полувремето 10:19) в среща от четвъртия кръг на първенството в „А“ РХГ мъже. Двубоят се игра в спортна зала „Арена Вършец“, като за пръв път през този сезон се проведе пред публика. Мездренските „железничари“ бяха подкрепяни от повече от 50 свои привърженици.

Мачът започна равностойно и до 10-ата минута вървеше гол за гол, като малко преди това домакините дори поведоха в резултата с 5:4. Постепенно гостите наложиха своя стил на игра и на почивката се оттеглиха с 9 гола аванс - 10:19.

През втората част момчетата на треньора Евгени Йоловски се опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да стопят преднината на варненци, макар в крайна сметка да сведоха разликата до 6 гола - 28:34.

Най-много попадения за гостите - 10, отбеляза Йордан Попов, следван от капитана на отбора Георги Стоянов - 7, Мартин Тодоров и Владимир Няголов - по 6.

Най-резултатни за домакините бяха лявото крило Йохан Марков с 8 гола, пивотът Божидар Симеонов - 7 и дясното крило Валентин Гачев - 5. Останалите попадения вкараха разпределителят Илиян Младенов - 3, левият гард Йордан Тонов - 2, Милен Валентинов, Никола Кръстев и Цветослав Михайлов - по 1.

В игра за Локомотив (Мездра) влязоха също Александър Буров, Георги Вълков, Габриел Георгиев, Денислав Маринов, Деян Василев и Теодор Ангелов, а в групата за мача бяха още Кристиян Георгиев и Петър Ганев.

„Получи се бърз и динамичен мач, а за домакините само комплименти, сподели след срещата наставникът на Спартак (Варна) Веселин Станков. - За първа година са в елита, но имат млад и перспективен тим. Добре облечени, играят с хъс, имаха публика, залата им е прекрасна. Пред тях е бъдещето!”

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Левски (Левски) - Локомотив (Горна Оряховица) 28:37, Шумен-61 (Шумен) - Добруджа (Добрич) 20:16 и Пирин-64 (Гоце Делчев) - Чардафон (Габрово) 34:22. АСТИ-91 (Хасково) и Осъм (Ловеч) по програма почиваха.

Начело в класирането излезе Локомотив (ГО) с пълен актив от 6 точки. Със същия точков актив са още Шумен-61 и Осъм (Лч), които обаче са с по-лоши допълнителни показатели.