Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Младежите бяха близо, но не успяха (видео)

Младежкият национален отбор на България завърши 1:1 при визитата си на Полша в предпоследния си мач от Група “5” на квалификациите за Евро 2021. Футболистите на Александър Димитров играха много добре и превъзхождаха съперника си, но не успяха стигнат до победата. Здравко Димитров изведе нашите момчета напред със страхотен гол преди почивката, но през втората част Бартош Бида изравни.

България се нуждаеше единствено от победа, за да стигне почти сигурно до финалите в Унгария и Словения догодина, но сега ще трябва да се надява на чудо в последните мачове, за да вземе визи за Евро 2021.

Александър Димитров можеше да разчита на капитана на ЦСКА-София Валентин Антов и халфа на Лудогорец Доминик Янков, които бяха пуснати от селекционера на представителния тим Георги Дерменджиев, за да помогнат в днешния двубой в Гдиня. Двамата бяха титуляри, като Антов си партнираше в центъра на терена с Илия Юруков, а Янков организираше атаките на нашия състав. Атаката бе водена от Калоян Кръстев, а Станислав Иванов и Георги Русев нападаха по фланговете. На вратата бе капитанът Даниел Наумов, а в отбрана - Виктор Попов, Андреа Христов, Петко Христов и Ангел Лясков.

В лагера на поляците се породи известно напрежение след новината, че селекционерът Чеслав Михниевич напуска поста си, за да се концентрира върху работата си в гранда Легия (Варшава). Той обаче водеше тима днес, а за домакинството на Латвия на 17 ноември ще бъде заменен от Яцек Магиера.

Срещата започна по неприятен начин за нашите, след като още в седмата минута трябваше да правят принудителна смяна. Георги Русев получи травма и бе заменен от Здравко Димитров.

През първата част двата тима бяха равностойни и пробваха няколко далечни точни удара. На два пъти Илия Юруков и веднъж Доминик Янков тестваха късмета си за нашите, но право в ръцете на стража. Поляците от своя страна веднъж стреляха от дистанция, но също право във вратаря.

Така се стигна до 41-ата минута, когато поведохме. Тогава Димитров получи топката на скорост по лявото крило и успя да я премине през няколко съперникови футболисти, за да се озове на стрелкова позиция фронтално към вратаря на границата на наказателното поле и с прецизен шут с левия крак даде преднина на България.

В началото на втората част "лъвовете" играха много силно и направиха няколко много добри атаки с множество подавания. Отново най-големите опасности дойдоха от далечни удари, като шутове на Иванов и Димитров бяха избити със сетни сили от вратаря Камил Грабара.

Така противно на ситуацията на терена се стигна до 66-ата минута, когато домакините се добраха до изравняване. След едно изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване, при което Бида успя да прокара топката във вратата ни.

В следващите минути България тръгна напред в търсене на победата, като отново по-опасните ситуации бяха пред вратата на поляците, но натискът ни за съжаление не даде необходимия резултат и не съумяхме да стигнем до второ попадение, което да ни донесе скъпоценните три точки.

Така България ще трябва да се надява на чудо в последния ден на квлификациите - 17 ноември. Тогава ние трябва да победим Естония в София, а Полша да се издъни при домакинството си на Латвия. Дори и това да се случи пак няма да сме сигурни за Евро 2021, тъй като ще зависим от развоя в другите групи, след като най-добрите пет сред вторите отбори от всички групи ще се класират за финалите.