Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Волейболна академия "Стойчев-Казийски" шампион при момичетата U13 за първи път в историята

Момичетата на Волейболна академия "Стойчев-Казийски" (София) спечелиха Държавното първенство по волейбол на България до 13 години, чийто Суперфинал се проведе в продължение на три дни в зала "Асарел" в Панагюрище.  Титлата е първа за състезателките на Валери Банчев.

Любопитното е, че тази година призовите места бяха "окупирани" само от отбори от регион Витоша.

ВАСК се наложи с 2:0 над Казанлък в последния си мач, като не допуснаха изненада. Тимът завърши с 9 точки (4 победи и 1 загуба). Толкова има и вторият ЦПВК, но с един загубен гейм в повече.

Капитанката на ВАСК Вяра Парапунова пък бе избрана за най-добра нападателка на финалите.

ЦПВК, който се окичи със сребърните медали, надигра връстничките си от Марица (Пловдив) с 2:0 гейма в последната среща.

В турнира столичанки допуснаха поражение само от шампионките от ВАСК.

Състезателките на другия столичен тим в тройката - Локомотив, взеха бронзовите медали. Момичетата на Ралица Михайлова и Лилия Бучова записаха три категорични победи над отборите на Казанлък, Марица (Пловдив) и Миньор (Перник), а отстъпиха на ВАСК и ЦПВК, които съответно заеха първо и второ място.

Момичетата от Марица отстъпва от позициите си след като миналата година бе шампион. Пловдивските волейболистки завършиха на четвъртото място на Суперфинала в Панагюрище, след като загубиха последната си среща от ЦПВК (София) с 0:2 (21:25, 19:25).

"Жълто-сините" имат същия актив като Локомотив, но с по-лошо геймово съотношение.

Казанлък и Миньор останаха на пето и шесто място в таблицата.

"Розите" записаха един успех в надпреварата в Панагюрище, а перничанки не успяха да победят съперниците си.