Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Петър Петров спечели 8 точки в Гран При на Испания

Петър Петров завърши на 17-о място в Гран При на Испания от световния шампионат по мотокрос. Българинът, с мотор на КТМ, спечели осем точки за генералното класиране в клас MXGP и по този начин вече е 24-и със сбор от 39 пункта след 12 от общо 18 кръга.

Петров финишира и двете състезания на 17-о място, а Хорхе Прадо (Испания, КТМ) спечели първа двойна победа в кратката си кариера за 50 точки. Втори остана лидерът в генералното класиране Тим Гайзер (Словения, Хонда) с 42 точки, колкото има и третият на почетната стълбичка Ромен Февр (Франция, Кавазаки).

Гайзер води в класирането със сбор от 441 точки и 24 повече от Антонио Кайроли (Италия, КТМ), който бе едва шести в Аройомолинос.