Световният крал и властелинът на Европа не си вкараха (видео)

Отборите на Франция и Португалия разочароваха с предстаянето си и завършиха 0:0 в мач от дивизия "А" на Лигата на нациите.

Битката е между настоящия световен шампион и европейския властелин. Дидие Дешан подреди 4-3-3 с Оливие Жиру, Антоан Гризман и Килиан Мбапе. “Мореплавателите” заложиха на Кристиано Роналдо и Жоао Феликс в нападение.
Във втората минута Оливие Жиру получи тежък удар в задната част на главата. Съдията не забеляза добре действието на португалския защитник, иначе можеше да извади картон. лекарите превързаха кървящата глава на френския нападател и той се завърна на терена.
Първият четвърт час на "Стад дьо Франс" беше лишен от голови възможности и изпъстрен с опознавателни прийоми. В 17-ата минута "петлите" изградиха първа наистина добра атака с участието на половин дузина играчи. След центриране отляво Пол Погба се извиси и стреля с глава. Гризман се опита да се засече в близост до гредата, но беше в засада.
В 20-ата Бруно Фернандеш стреля от дистанция, получи се рикошет, който обезопаси удара и топката излезе в корнер. Четири минути по-късно Кристиано Роналдо получи топка в наказателното поле и незабавно обича да стреля, но беше изпреварен от Люка Ернандес. В 32-ата Погба изведе Гризман в наказателното поле и играчът на Барселона шутира от малък ъгъл - вратарят беше на точното място.
В 36-ата минута топката беше центрирана остро, а Жоао Феликс отклони топката, като тя отиваше брилянтно на крака на Кристиано Роналдо на голова позиция.
Първите минути от втората част бяха динамични. Още в началото се създаде суматоха в наказателното поле на гостите. След първоначалните вихрени атаки последва нова стратегическа битка. Головите атаки бяха кът, а ударите - още повече. В 73-ата минута Пепе прати топката в мрежата след с глава при статично положение, но при правилно вдигнат флаг за засада.