Хийт губи от Лейкърс при дебюта на Мериън

Отборът на Маями Хийт загуби от Лос Анджелис Лейкърс с 94:104, пред 19 600 зрители в собствената си зала "Америкън Еърлайнс Арина" в Маями, Флорида. Въпреки дебюта на Шоун Мериън и Маркъс Бенкс "Горещите" записаха 40-та загуба за този сезон срещу само 9 победи, което ги определя като най-слабия отбор в Лигата. От своя страна гостите са с 33 успеха и 17 поражения са пети в Западната Конференция.

Лейкърс уверено върви към плейофите, а с новодошлия По Гасол "Езерняците" се превръщат и в един от претендентите за шампионските пръстени. Коби Брайънт регистрира 33 точки и 5 асистенции, Ламар Одъм отбеляза 15 точки, овладя 18 борби и направи 6 асистенции, а испанският национал Гасол завърши с 12 точки и 7 борби.

Опитният Шоун Мериън демонстрира силна игра още в първия си мач за Маями, а Пат Райли го държа 44:24 минути – повече от всеки друг. За това време бившият състезател на Финикс вкара 15 точки, овладя 14 борби, направи 4 асистенции и 3 блока. Центърът Марк Блънт бе най-резултатен за Хийт с 22 точки и 5 борби, а Дуейн Уейд завърши с 19 точки и 9 асистенции. Маркъс Бенкс, който също дойде в Маями по сделката за Шакил О’Нийл получи 14:46 минути на терена, за които регистрира 7 точки, овладя 2 борби и направи 4 асистенции.

Въпреки че шампионите от 2006 година загубиха 22 от последните си 23 срещи, обновеният им състав бе равностоен на противника през почти целия двубой, като на полувремето резултатът бе 51:47 за Лейкърс. След силна серия гостите поведоха с 92:75, но добрите изяви на Блънт и Уейд съкратиха изоставането на Хийт до 98:94, 1:28 преди края на двубоя. Силите на домакините обаче не стигнаха, за да бъде извършен окончателен обрат в срещата.