Дунав удари Доростол

В регионално „речно дерби“ Доростол (Силистра) прие на градския стадион „Луи Айер“ комшиите от Дунав (Русе). Двубоят бе от IX-тия кръг от Трета лига – Североизточна аматьорска група. Силистренци започнаха уверено двубоя, като създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Винченцо Ангелов. Въпреки това обаче гол падна във вратата на Захари Върбанов (Доростол). В 34-та мин. капитана на русенци Диян Димов зарадва верните фенове на Дунав (Русе), дошли да ги наблюдават с красив гол от рамките на наказателното поле. С голово предимство на гостите двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част двата отбора се разиграха и предложиха на любителите на футболната игра голов екшън. В 52-та мин. Симеон Дочев удвои преднината на гостите, а в 67-та мин. отново Симеон Дочев покачи на 0:3. Силистренци приеха предизвикателството на футболния терен и в рамките на 3-4 минути вкараха два бързи голове във вратата на Винченцо Ангелов – реализирани от Емре Акиф в 72-та мин. и 76-та мин. Последваха нови пропуски на доростолци, които сметнаха, че бързо ще се доберат поне до равенството в мача. В 87-та мин. обаче Атанас Стамболов сложи край на спора на футболния терен поразявайки вратата на Захари Върбанов за крайното 2:4.

Загубата прати тима от крайдунавска добруджа на 12 място в класирането – (две победи, едно равенство и пет загуби). На 14 октомври (сряда) отново ще има мач между двата тима за Купата на аматьорската лига. Ръководствата на двата футболни клуба са се разбрали двубоят да се играе на градския стадион в Русе от 16,00 часа.