Шомон с първа загуба във Франция, Георги Петров с 6 точки

Отборът на Шомон, който е воден от селекционера на националния отбор на България Силвано Пранди, допусна първа загуба от началото на сезона в във франската Лига АМ.

Шомон загуби у дома от Нарбон с 2:3 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 12:15) в мач от 3-ия кръг, който се игра пред 540 зрители в зала “Жан Масон”.

Националът Георги Петров се появи в игра като резерва през първия гейм и остана на игрището и през следващите две части. Българинът записа 6 точки (1 ас, 45% ефективност в атака, 22% перфектно и 44% позитивно посрещане).

Най-резултатен за Шомон стана Самуел Жанле с 16 точки (2 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака). Американският национал Дейниъл МакДонъл, който също влезе като резерва, добави още 13 точки (3 аса, 1 блок, 90% ефективност в атака).

За Нарбон страхотен мач изигра германският национал Симон Хирш, който заби 22 точки (1 ас, 55% ефективност в атака). Мусе Гуйе добави още 16 точки (1 ас, 3 блока, 71% ефективност в атака).

Така шомон допусна втора загуба и с актив от 7 точки заема трето място във временното класиране. Нарбон записа първа победа от 2 мача и с актив от 2 точки е 8-и.

В следващия 4-и кръг Шомон гостува на носителя на Купата ан Франция Поатие на 16 октомври, а Нарбон е домакин на Сет на същата дата.

ШОМОН – НАРБОН 2:3 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 12:15)