Шумен се развихри срещу Кубрат

Шумен 2007 прегази у дома Кубрат с категоричния резултат 7:1 в мач от IX-ия краг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоя се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен пред около 400 зрители. Шуменци поведоха с равен гол на Евгени Стоянов в 14-ата минута след центриране от ъглов удар и игра с глава в наказателното поле на Кубрат. Гостите от Кубрат изравниха в средата на полувремето чрез Емра Недков, който беше изведен очи в очи с вратаря Иван Иванов. Капитанът на Шумен Юлиян Загоров в 32-ата минута с глава отново изведе тима си напред в резултата.

През втората част Шумен 2007 се настани трайно в игралното поле на гостите и реализира нови пет гола във вратата на Кадир Кьок, реализирани от Дениз Кадир в 54-ата минута, Живко Герчев в 56-ата и 82-ата, Алекс Наков в 74-ата и Румен Николов в 76-ата мин. В края на мача Румен Николов за втори път нацели гредата в мача. Победата прати Шумен 2007 на трето място във временното класиране преди утрешните мачове в кръга.
В следващия кръг Шумен 2007 гостува на Черноморец (Балчик), докато Кубрат приема у дома Интер (Добрич).

След мача Александър Димов – треньор на Шумен 2007, каза: Надиграхме категорично гостите от Кубрат. В началото на второто полувреме вкарах в игра трима от юношите старша възраст, които задвижиха атаките по крилата и резултатите не закъсняха. Изработиха много положения в наказателното поле на Кубрат за нападателите ни. В този мач отборът игра с настроение. Показа доста смислени атаки към вратата на гостите. Имахме и малшанса няколко пъти при идеални разигравания да улучим тялото на вратаря. Но все пак логичното стана. Можехме да победим и с двуцифрен резултат, но това не е нашата цел. Във всеки мач играем за по-добро класиране в групата".