Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Светкавица взе регионалното дерби в Търговище

Футболистите на Светкавица (Търговище) спечелиха с 3:1 регионалното дерби с Черноломец (Попово). Мачът от IX-ия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група, игран на стадион „Димитър Бурков“ пред около 400 зрители, премина доста бурно, както в първата част, така и през втората. Любителите на футболната игра видяха много единоборства, много голови ситуации и пред двете врати.

Все пак, в 7-ата минута Любомир Михалев (Светкавица) от рамките на наказателното поле простреля вратата на Радосвет Христов, след много бърза контраатака отляво, осъществена от Николай Илиев. Топката рекушира в крака на защитника Галин Цонев и заблуди стража на гостите.
Черноломец прие нормално попадението в своята врата и затегна редиците си. Те се настаниха трайно в половината на домакините и осъществиха не едно и две опасни слизания към вратата на Тодор Тодоров. Ще се запомнят непростимите пропуски на Мехмед Сабри, Диян Димитров и Галин Цонев. В 31-ата минута Мехмед Сабри от 8-9 метра възстанови равенството след подаване на Беадир Беадиров.

Последваха нови атаки към вратата на домакините и нови пропуски на Мехмед Сабри, Беадир Беадиров и Диян Димитров. И както често става във футболната игра, „не вкараш ли – ще ти вкарат“. В даденото от реферите продължение на първата част бърза контраатака на домакините доведе до втори гол във вратата на Радосвет Христов – 2:1.
През втората част играта на двата тима беше равностойна и се водеше предимно в центъра на терена, но с лек превес на гостите. Двата отбора отново имаха много изгодни за гол ситуации, но вратарите Тодор Тодоров и Радосвет Христов бяха сигурни в действията си. В 80-ата миута. Александър Недев от гостите влезе в доста груб спор с главния съдия Красен Георгиев от Варна и получи жълт картон за неетичното си деяние. Вместо да си вземе поука, футболистът продължи с ругатните и веднага беше декориран с нов картон – този път червен.

В 85-ата минута в центъра до тъчлинията до официалната трибуна при извършен груб фаул срещу състезателя на гостите Беадир Беадиров се стигна до масово стълкновение на футболистите от двата отбора. Срамни сцени, които вече трудно могат да се видят и по селските мачове. Наложи се намесата на треньорите на двата отбора и охраната на мача, да укротят страстите на футболния терен. Най-дейните в срамните сцени Станислав Иванов (Светкавица) и капитанът на гостите Невен Венков също бяха декорирани с червения цвят на картона.
В 87-ата минута Беадиров с бомбен шут простреля вратата на домакините, но Тодор Тодоров със сетни усилия изби топката в ъглов удар. В първата минута от даденото от реферите 4-минутно продължение Светкавица се добра до нов гол. След неуспешна изкуствена засада на защитниците на гостите Николай Илиев вкара за крайното 3:1. За друго вече нямаше време.

Така регионалното дерби в Търговище беше спечелено от Светкавица, въпреки по-добрата игра на гостите от Попово. Но във футболната игра е така – не всякога печели по-добрият тим на терена.