Кюстендил свали Вихрен от първото място (видео+галерия)

Отборът на Кюстендил продължи доброто си представяне през този сезон в Югозападната Трета лига. "Сините" надвиха с 1:0 досегашния лидер Вихрен (Сандански) в дербито от 10-ия кръг, което беше излъчвано на живо в Sportal.bg. На стадион "Осогово" единственото попадение беше дело на Александър Александров. Деветката на домакините се разписа в 63-ата минута след отлично дълго подаване на Мартин Газиев. Таранът изпревари защитата на гостите и с красив прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Димитър Пангев.

Първата част беше равностойна, като липсваха чистите голови положения, но след почивката домакините излязоха по-мотивирани и заслужено стигнаха до попадение в 63-ата минута, което се оказа решаващо. След попаденията играта се накъса и липсваха чисто футболните достойнства.

61 Кюстендил - Вихрен
Това бе първо поражение за тима на Вихрен Сандански, който вече не е едноличен лидер в класирането, като изостава на точка от Беласица (Петрич). "Зелените" останаха с 23 точки на трето място, но толкова вече има и вторият Марек. Кюстендил, който играе много добре през тази кампания, вече има актив от 20 точки и заема четвърта позиция. Ако домакините не бяха наказани преди две седмици с отнемане на три точки, те също можеха да бъдат на върха в класирането.
Реферът Николай Йорданов даде червен картон на Адриян Бачковски от домакините, докато загряваше, тъй като е бил твърде близо до терена. Това изнерви още повече скамейката на Кюстендил и публиката, но накрая над 500 фенове на Кюстендил изпратиха с аплодисменти своите любимци.