Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Колумбия тръгна ударно към Мондиал 2022

Отборът на Колумбия стартира ударно участието си в квалификациите за Мондиал 2022. В първия мач от пресявките "лос кафетерос" разгромиха с 3:0 състава на Венецуела на стадион "Метрополитано Роберто Мелендес" в Баранкийя. Дубъл за домакините отбеляза Луис Муриел, а един гол добави Дуван Сапата.

В следващия кръг Колумбия играе с Чили, а Венецуела се изправя срещу Парагвай. И двете срещи ще се проведат на 14 октомври. Резултатът беше открит в 16-ата минута. Атаката тръгна от Хамес Родригес и беше продължена по крилото от Хуан Куадрадо. Той насочи топката във вратарското поле, където Сапата я засече за 1:0.

Десет минути по-късно резултатът беше удвоен. Защитата на Венецуела беше оставила Муриел непокрит в наказателното поле и за нападателя на Аталанта не бе проблем да отбележи за 2:0. Отново той оформи крайното 3:0 в добавеното време на първото полувреме, след като се разписа с мощен удар с левия крак след индивидуален пробив.