Стабилен Везенков помогна на Олимпиакос да повали вечния враг

Олимпиакос взе първото гръцко дерби за сезона в баскетболната Евролига. Отборът на старши треньора Йоргос Барцокас, в чиито редици е българският национал Александър Везенков, надигра Панатинайкос с крайното 71:78 (12:22, 23:22, 22:18, 14:16) в среща от втория кръг на най-силния клубен европейски турнир. Успехът е първи за "червено-белите" от началото на сезона, след като отстъпиха на Жалгирис в първия кръг. "Детелините" пък не съумяха да регистрират нова победа след тази над Химки преди седмица.

Олимпиакос тотално надиграваше съперника си през първата четвърт и доказателство за това бяха 12-те им точки преднина, извоювани в началото на двубоя. Везенков се включи със 7 точки от пейката във втория период, помагайки на своя отбор да задържи преднина от 9 пункта на почивката - 35:44.
Панатинайкос отвърна на непрестанните удари на съперника си с минисерия от 7:1 за край на третия период, приключил при само пет точки аванс в полза на Олимпиакос - 57:62. В последната четвърт обаче Везенков и компания не позволиха събитията от предния мач с Жалгирис да се повторят и записаха дебютен успех в тазгодишното издание на Евролигата със 71:78.
Georgios Printezis - Olympiacos Piraeus - EB20
Везенков игра точно 20 минути в мача, които бяха разпределени в две четвърти - втората и последната. Най-добрият ни баскетболист помогна за победата на тима си с 9 точки, 8 борби (4 в нападение), 1 асистенция и 2 отнети топки. Ветеранът Йоргос Принтезис бе най-полезен за успеха със 17 точки, а Шакил МакКисик добави 10 пункта. Новото попълнение на "детелините" Маркъс Фостър изигра силен мач и записа 15 точки плюс 5 борби, докато Йоанис Папапетру се разписа с 14 пункта.
В следващия кръг Олимпиакос приема високолетящия Олимпия (Милано) на 14 октомври, а Панатинайкос гостува на френския АСВЕЛ (Вильорбан) ден по-рано.