Меси даде летящ старт на Аржентина (видео)

Аржентина стартира квалификационната си кампания за Мондиал 2022 с минимална победа срещу Еквадор - 1:0. Лионел Меси вкара от дузпа единствения гол в двубоя на празния "Бомбонера" и продължава да дели първото място в класацията на голмайсторите за всички времена в световните клваификации в Южна Америка с Луис Суарес. Двамата добри приятели имат по 22 попадения, след като няколко часа по-рано Суарес се разписа за успеха на Уругвай над Чили (2:1).

Аржентиниците нямат загуба в 8 поредни мача. За последно "гаучосите" отстъпиха с 0:2 на Бразилия преди повече от година. Днешният двубой беше първи за Меси и компания през 2020-а.
Пауло Дибала отпадна от състава на Лионел Скалони заради стомашни проблеми, а Лаутаро Мартинес и Лукас Окампос започнаха заедно с Меси в предни позиции. Гостите от Еквадор разчитаха в нападение на Енер Валенсия и Мена Делгадо.

Още преди да е изминал четвърт час игра, Окампос беше повален в наказателното поле от Первис Еступинан и Меси реализира отсъдената дузпа. Голът беше под номер 71 за Бълхата с екипа на националния отбор.
Домакините продължиха да диктуват събитията на терена, но им беше трудно да стигат до опасни удари към вратата, пазена от Александър Домингес. В самия край на полувремето гостите можеха да изравнят, но Ерик Феригра не успя да прати топката във вратата, а и след удара му беше вдигнат флага за засада.

В началото на втората част Домингес направи блестящо спасяване след изстрел отблизо на Окампос. Аржентинците не се хвърлиха да решават двубоя с втори гол и действаха доста внимателно. Еквадор пък не показа нищо в офанзивен план и логично загубиха.
Следващият мач на Аржентина е във вторник като гост на Боливия, а Еквадор ще посрещне Уругвай.

Първите 4 отбора в крайното класиране на квалификациите в Южна Америка ще спечелят директни квоти за световните финали в Катар, а заелият 5-о място ще играе плейоф.