Гредите попречиха на Португалия да надвие Испания (видео)

Отборите на Португалия и Испания не успяха да излъчат победител в приятелски мач, игран на "Жозе Алваладе" в Лисабон. Срещата завърши при резултат 0:0. Домакините обаче повече могат да съжаляват, че не взеха победата, тъй като имаха повече и по-добрите положения в мача, а освен това на два пъти и гредите им попречиха да отбележат.

През първата част Испания създаде по-интересните опасности. Още в 3-ата минута гостите можеха да поведат, но Жерард Морено отблизо направи страхотен пропуск.

Десет минути по-късно Дани Олмо отправи точен, но слаб удар в ръцете на вратаря. В 19-ата минута отново Морено обстрелва вратата на съперника, но този път топката профуча до дясната греда.

Португалия обаче може много да съжалява, че не стигна до успеха през втората част. В 53-ата минута Кристиано Роналдо отправи бомбен шут, който се отби от напречната греда.

В 66-ата минута почти по идентичен начин и Ренато Санчес стреля от границата на пеналта, като топката се отби от напречната греда и тупна върху голлинията.

След това и "Ла Фурия" пропусна отлична възможност. В 72-ата минута Адама Траоре напредна до аутлинита и върна към точката на дузпата, където Олмо стреля от движение, но Руи Патрисио направи блестящо спасяване.

В добавеното време на двубоя късметът отново не бе с домакините. При едно центриране от корнер Нелсон Семедо продължи с глава към Жоао Феликс, който отблизо не успя да засече кълбото във вратата.

Така мачът приключи без победител. Следващата среща на Португалия е от Лигата на нациите срещу Франция в неделя. Испания пък играе с Швейцария в събота.