Пещера с важен успех срещу Трявна

Пещера победи – 3:1 в ловешкото село Галата едноименния тим на град Трявна в отложен мач от седмия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на домакините с оглед събитията на терена. Те доминираха през цялото време, пропуснаха да вкарат още толкова. Освен почетното попадение, гостите имаха по една възможност в двете полувремена, но Петко Иванов се справи.

Селекцията на Ивайло Петков наложи натиск веднага след началния съдийски сигнал и резултатът не закъсня. В 5-ата минута Альоша Илиев оползотвори подаване на съотборник – 1:0. Той върна жеста само след четвърт час, когато изведе Атанас Георгиев на стрелкова позиция и аванса на Пещера стана два гола. После Илиев уцели и гредата. В 31-ата минута нападателят на Трявна – Васил Андреев бе изведен очи в очи със стража на съперника и намали – 2:1. Всичко приключи малко след почивката, когато Младен Русков преодоля трима противници и с прецизен шут от границата на наказателнотго поле фиксира окончателното 3:1. Победата изкачи Пещера на 14-о място, а Трявна остана с две позиции по-назад.