Марек и Берое 2016 си размениха по една победа в контроли (видео)

Марек срещу австрийци в "Чалъндж къп"

Волейболните отборите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) и Берое 2016 (Стара Загора) си размениха по една победа в изиграните контоли помежду им преди старта на новия сезон 2020/21. Домакини бяха дупничани, а проверките се проведоха в местната зала "Спортна". В първия мач волейболистите на Берое 2016 се наложиха с 3:1 гейма. А втората среща бе спечелена от Марек с 3:0 гейма.

Проверките са част от подготовката на Марек и за предстоящите му изяви на европейска сцена. Дупничани ще участват в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп", като съперник им е австрийския УВЦ Веберцайле (Рид-им-Иннкрайс). И двата мача ще са на австрийска земя, като ще се играят в събота и неделя (10 и 11 октомври) от 19,00 часа българско време.

Снимка: zadupnitsa.com