Американски сблъсък на 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

Американката Даниел Колинс се класира за първи път в кариерата си на 1/4-финалите на “Ролан Гарос”. Бившата полуфиналистка на Australian Open надви след здрава битка поставената под №30 тунизийка Онс Жабер с 6:4, 4:6, 6:4 след 1 час и 58 минути игра.

Колинс направи цели 8 двойни грешки, както и 17 уинъра по-малко от тунизийката (25:42), но въпреки това прекърши съперничката си. 26-годишната американка имаше минимално предимство при непредизвиканите грешки - 29 срещу 30 за Жабер. Колинс направи един пробив повече от съперничката си - 6:5, което се оказа решаващо.
В първия сет всъщност имаше само един пробив и той дойде в последния момент - при 4:5 Жабер сервираше за оставане в частта, но загуби подаването си и сетът приключи. Във втората част Колинс поведе с 3:0, но последва голям обрат и 5 поредни гейма за Жабер, която взе сета с 6:4.
Третата част се превърна във фестивал на пробивите, но в крайна сметка сценарият от края на първия сет се повтори - Жабер сервираше за оставане в мача при 4:5, но се пропука и Колинс постигна втория си най-силен резултат в кариерата си в турнирите от “Големия шлем” след полуфинала в Мелбърн през 2019 година.
Впечатляващ обрат изпрати Кенин на 1/4-финал на "Ролан Гарос"
57-ата в ранглистата на WTA Колинс имаше едва една победа на “Ролан Гарос” преди тазгодишното си участие в Париж, а за място на полуфиналите тя ще спори със сънародничката си София Кенин (№4 в схемата). Интересно за отбелязване е, че Колинс играе повече от успешно срещу Кенин - 3 победи от 3 мача, като шампионката на Australian Open досега няма спечелен сет срещу тази съперничка. Два от трите мача между двете все пак са на турнири от по-ниска категория извън календара на WTA през 2017 година, а и сега за първи път двете ще премерят силите си на клей.