Георги Сеганов и Чистерна с втора поредна загуба в Италия (снимки)

Разпределителят на националния отбор на България Георги Сеганов и неговият клуб Топ Волей (Чистерна) записаха втора поредна загуба в Суперлигата на Италия.

Чистерна отстъпи у дома от Киоене (Падуа) с 0:3 (22:25, 16:25, 18:25) в мач от 2-ия кръг, който се игра пред 329 зрители в “Паласпорт ди Латина” в Чистерна ди Латина.

Георги Сеганов започна като титуляр, но във втората част бе заменен от олимпийския вицешампион от Рио 2016 Даниеле Сотиле. В третата част Сеганов отново влезе като резерва.

Резервата Оресте Кавуто стана най-резултатен за Чистерна с 9 точки (1 ас, 44% ефективност в атака, 33% позитивно посрещане).

Тончек Щерн (3 аса, 1 блок, 46% ефективност в атака) и Матиа Ботоло (2 аса, 58% ефективност в атака, 26% перфектно и 37% позитивно посрещане) забиха по 16 точки за Падуа.
В следващия 3-и кръг Георги Сеганов и Чистерна са домакини на Газ Сейлс (Пиаченца) на 7 октомври. Падуа гостува на Сър Сейфти Конад в Перуджа.