Черноломец (Попово) загуби нещастно у дома от Септември 98 (Тервел)

Футболистите на Черноломец (Попово) загубиха с минималното 1:2 у дома от Септември 98 (Тервел) в среща от VIII-ми кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоя се игра на градския стадион в Попово пред около 400 зрители, при хубаво за началото на месец октомври време. Поповчани започнаха двубоя уверени с многобройни атаки към вратата на Дениз Александров. В 15-та мин. атака подета от Беадир Беадиров последва подаване в наказателното поле към Мехмед Сабри и за опитният нападател не остана нищо друго освен да забие топката в мрежата на гостите – 1:0. Две минути след това Пламен Панайотов от 40 метра изненада вратаря на домакините Радосвет Христов и изравни резултата – 1:1. Последва нов натиск на домакините и нови непрестанни атаки към вратата на гостите осъществени от Беадир Беадиров, Диян Димитров, Мехмед Сабри и Светослав Славчев – все безрезултатни.

Според Диян Кирилов – треньор на Черноломец (Попово), две груби нарушения в наказателното поле на гостите не са отсъдени в полза на домакините от главния съдия Борис Попов от Русе. Това доста е покачило градуса на напрежение на футболния терен и извън него. В края на първата част гостите се добраха до нов гол реализиран с глава от Кристиян Петков в 40-та мин. след груба грешка на защитата на Черноломец (Попово) в собственото им наказателно поле.

През втората част играта основно се водеше в половината на гостите, но нападателите на домакините не съумяха да реализират многото изгодни за гол ситуации. Победата прати тима на Септември 98 (Тервел) на четвърто място в класирането, докато отбора на Черноломец (Попово) е на следващото пето място. В следващия кръг Черноломец (Попово) гостува в регионално дерби на Светкавица (Търговище), докато Септември 98 (Тервел) приема у дома Тополи 2010 (Тополи).