Сочи се справи с Ростов в нервен мач (видео)

Сочи постигна успех с 4:2 в домакинството си на Ростов от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Двата тима си изиграха нервен мач, в който гостите получиха осем жълти и един червен картон, а накрая и треньорът им Валери Карпин бе изгонен. С тази победа домакините сложиха край на добрата серия от 6 поредни мача без загуба.

Никита Бурмистров откри резултата за Сочи в 19-ата минута. След центриране от корнер Емануел Мамана с глава продължи към халфа, който отблизо вкара за 1:0.

Гостите обаче изравниха в 62-ата минута, когато Алексей Ионов бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:1.

Две минути по-късно обаче Ростов остана в намален състав, след като Матиас Норман получи втори жълт и червен картон.

В 66-ата минута Сочи отново излезе напред в резултата. При едно центриране от фаул топката не бе изчистена добре и попадна в Артур Юсупов, който с изстрел от воле вкара красив гол за 2:1.

Ростов обаче не се предаде и в 75-ата минута резултатът отново бе изравнен. Гостите органидираха контраатака, Дмитрий Полоз напредна и с удар през краката на защитник вкара за 2:2.

Домакините обаче взеха своето в края с два гола на Антон Заболотний. В 78-ата минута той се разписа с красива задна ножица, а след това в 84-ата минута окончателно подпечата успеха на своя тим с изстрел по земя от границата на пеналта, оформяйки крайното 4:2.

Така Сочи излезе на 4-ото място в класирането с 19 точки, докато Ростов падна до 6-ата позиция със 17 точки.