Локомотив (Москва) взе трета поредна победа (видео)

Локомотив (Москва) продължава да се представя все по-успешно в Премиер лигата на Русия. "Железничарите" записаха трета поредна победа на сметката си и вече пет поредни мача са без загуба, след като надиграха с 2:1 Химки в домакинството си от 10-ия кръг.

Домакините поведоха в 25-ата минута. Тогава след центриране от корнер Ведран Чорлука с глава продължи към Виталий Лисакович, който отблизо довкара топката във вратата за 1:0.

В началото на второто полувреме Химки изравни. В 46-ата минута Иля Кухарчук напредна по левия фланг и пусна успоредно на голлинията, топката премина през няколко играчи, за да се озове в Кирил Боженов, който почти на празна врата вкара за 1:1.

Отговорът на московчани не се забави. В 55-ата минута Антон Миранчук центрира почти от аутлинията, а Владислав Игнатиев с глава с помощта на напречната греда направи резултата 2:1.

Така Локомотив събра актив от 18 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Химки пък се намира на незавидното 14-о място с 6 точки.