Астън Вила унищожи шампиона и вкара 7 гола на жалък Ливърпул (видео)

Астън Вила постигна една от най-великите победи в историята си. Бирмингамци унижиха настоящия шампион на Англия Ливърпул и го победиха със 7:2. Оли Уоткинс реализира хеттрик още през първото полувреме, след което тимът на Дийн Смит водеше с 4:1. След почивката Рос Баркли се разписа в дебютния си мач за тима, а капитанът на домакините Джак Грийлиш гарнира трите си асистенции с две попадения. За мърсисайдци Мохамед Салах се отчете с два гола.

Ливърпул допуска седем гола в един мач за първи път от април 1963 г. Отборът на Юрген Клоп записа първа загуба в първенството от началото на сезона след трите поредни победи на старта. Астън Вила пък е с перфектен актив след три изиграни мача.

Ливърпул беше без някои основни играчи и една от тези липси се отрази още в началото на мача. Малко преди срещата се разбра, че Алисон пропуска двубоя поради контузия в рамото. Неговият заместник Адриан имаше основна вина за първия гол. Испанецът опита да подаде на Джо Гомес, но много неточно. Топката стигна до Грийлиш, а той намери Уоткинс, който отбеляза първия си гол във Висшата лига.

Бирмингамци придобиха още по-голяма увереност след ранния гол и можеше бързо да стигне до втори. Грийлиш, който създаваше постоянни проблеми на защитата на съперника, се измъкна отляво и намери Рос Баркли. Пристигналият под наем от Челси халф, който направи своя дебют, пропусна великолепна възможност.
Отборът на Клоп опита да отговори и след добра комбинация, но удар на Фирмино бе отразен от Мартинес. Вратарят се справи и с друг удар на бразилеца по-късно. В 22-ата минута Уоткинс отбеляза втори гол. Той получи топката от Грийлиш, справи се с Гомес, влезе навътре и със страхотен удар намери мрежата.
В първия си мач за Ливърпул в първенството като титуляр Диого Жота бе активен, но нямаше късмет да се разпише през първото полувреме. Негов удар бе отразен от Мартинес в 27-ата минута. Салах успя да върне мърсисайдци в мача. Удар на Вайналдум бе блокиран, но топката стигна до египтянина и той бе безпогрешен.
Надеждите за обрат обаче бяха за кратко, тъй като две минути по-късно Джон Макгин направи резултата 3:1. Негов удар от дистанция се отклони във Ван Дайк и не остави шансове на Адриан. Защитата на гостите определено изпитваше проблеми и допусна нова грешка в 39-ата минута. Тогава в опит да се изтегли за засада остави няколко играчи на Вила сами в наказателното поле. Трезеге успя да намери Уоткинс и той оформи своя хеттрик.
24-годишният нападател пристигна от Брентфорд през лятото. Той стана първият футболист с хеттрик срещу Ливърпул след Димитър Бербатов, който го направи през септември 2010 г. с екипа на Манчестър Юнайтед.
Головото шоу продължи и след почивката. В опит за някакъв обрат Ливърпул се изнесе в предни позиции, което остави още по-големи пространства за атаки на съперника. В 55-ата минута Баркли също се разписа. Негов удар се отклони в Александър-Арнолд, получи се страхотна парабола и топката отиде към горния ляв ъгъл на Адриан. След час игра Салах отбеляза втория си гол в мача. Той бе изведен от Фирмино и направи резултата 5:2.

Играчите на Клоп сякаш не можеха да се справят с темпото на Вила и почувстваха това, което повечето отбори усещат, когато се изправят срещу тях. Вдъхновената игра на домакините продължи и те нямаха намерение да намаляват темпото. Дойде и моментът на Джак Грийлиш.

Капитанът на бирмингамци се бе отчел с 3 асистенции, но реши и да покаже голмайсторските си качества. С голяма доза късмет той се разписа в 66-ата минута. Неговият удар бе отклонен от Фабиньо и топката напълно промени посоката си, като се озова в мрежата. Малко по-късно бе изведен сам срещу Адриан с великолепно дълго подаване от Морисън. Грийлиш напредна и спокойно вдигна топката покрай вратаря за 7:2. Между двата гола на халфа Уоткинс пропусна отлично положение, за да отбележи своя четвърти гол в мача.
До края на срещата остана време за още няколко атаки и на двата отбора, но Вила бе по-близо до нов гол. Оли Уоткинс нацели гредата в 85-ата минута.
АСТЪН ВИЛА - ЛИВЪРПУЛ 7:2
1:0 - Уоткинс (4)
2:0 - Уоткинс (22)
2:1 - Салах (33)
3:1 - Макгин (35)
4:1 - Уоткинс (39)
5:1 - Баркли (55)
5:2 - Салах (60)