Созопол дочака първа победа и прати Янтра в нокдаун

Отборът на Созопол победи с 1:0 Янтра в мач от деветия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Ариф Ферадов в средата на първата част. Младият халф се разписа в 27-ата минута. Това бе първа победа за сезона на тима от Черно море, след като до момента имаше само четири равни и три загуби.

Янтра от своя страна вече е в сериозна криза, след като регистрира пета поредно поражение. След като се анулира и успехът на гарбровци над Витоша (Бистрица), който се отказа от участие в шампионата, ситуацията на тима на Стоян Ацаров изглежда доста незавидно. Към момента тимът е все още с шест точки, но след официално решение на БФС трябва да стане с три. Созопол от своя страна към момента вече е със седем, но поради същата причина ще изгуби една точка.

Созопол 1:0 Янтра (Габрово)
1:0 Ариф Ферадов (27)