Осъм и Локомотив Горна Оряховица продължават с пълен актив

ХК Осъм оглави еднолично класирането в мъжкото хандбално първенство след драматичен успех над миналогодишния вицешампион Пирин-64 Гоце Делчев с 26:25 (13:10).

Ловчалии имат пълен актив от 6 точки след срещите от третия кръг от сезона. Локомотив Горна Оряховица се изкачи на второто място с 4 точки след домакински успех над Шумен-61 с 26:23 (12:12). Двубоят беше равностоен в дълги периоди, въпреки че лидерът и голмайстор на гостите Йордан Михайлов получи контузия в ребрата още в началото на мача и не беше пълноценен.

"Железничарите" взеха аванс от 18:15 в 42-ата минута след три безответни попадения и успяха да удържат преднината си до финалната сирена. Шуменци имаха своя шанс при изоставане от 23:25 две минути преди края, когато бяха и с човек повече на игрището, но Теодор Добрев пропусна 7-метров наказателен удар и това се оказа решаващо.

Михаил Иванов беше най-резултатен за домакините със 7 гола, а 6 пъти се разписа Николай Генов. Добрев вкара 5 попадения за Шумен, а Александър Димитров допринесе с 4, но тимът на Чавдар Чернев допусна първо поражение в кампанията. Спартак (Варна) вчера постигна първи успех за сезона след 40:25 (21:12) над гостуващия Левски (Левски). В друг мач от кръга в събота Чардафон пък надделя над дебютанта в елита Локомотив (Мездра) с 36:32 (19:16).