Тотнъм с историческа победа на "Олд Трафорд", голям срам за Ман Юнайтед (видео)

Тотнъм постигна знаменита победа на “Олд Трафорд“ и нанесе една от най-срамните загуби на Манчестър Юнайтед в историята. Лондончани разпиляха “червените дяволи” и ги победиха с 6:1. Срещата бе решена до почивката, когато “шпорите” имаха аванс от три гола и бяха с човек повече.

Двубоят започна прекрасно за Ман Юнайтед и още в 30-ата секунда домакините получиха дузпа. Бруно Фернандеш откри резултата от бялата точка, но до седмата минута гостите бяха постигнали пълен обрат след попадения на Ндомбеле и Сон. След половин час игра Антони Марсиал получи червен картон при спорна ситуация, в която си размениха удари с Ерик Ламела.

След този момент отборът на Жозе Моуриньо се развихри и до края на първото полувреме Кейн и Сон направиха резултата 1:4. През втората част лондончани намалиха темпото, но все пак стигнаха до още два гола, дело на Орие и Кейн от дузпа.

Манчестър Юнайтед записа една от най-големите си загуби на “Олд Трафорд“, като на своя стадион е допуснал девет гола в рамките на два мача през този сезон. “Червените дяволи” допускат четири гола в рамките на първо полувреме първи път от създаването на Висшата лига. За последен път това се е случвало в шампионатен мач през ноември 1957 г., а съперникът отново е бил Тотнъм.
Това е втора загуба за тима от три срещи в първенството. Тимът на Солскяер демонстрира, че има проблеми в доста аспекти от играта си, но особено големи са те в защита. Днес наставникът пусна Ерик Байи на мястото на Линдельоф като партньор на Хари Магуайър в центъра на отбраната, но това не подобри ситуацията.
Тотнъм пък записа втора победа като гост и тя отново бе убедителна. При предишното си гостуване тимът вкара пет гола на Саутхамптън. “Шпорите” обаче сбъркаха и при двете си домакинства, при които записаха загуба и равенство.
След като спечели предишния си мач във Висшата лига с дузпа в добавеното време, Ман Юнайтед имаше нужда от 30 секунди в следващата си среща, за да получи нова дузпа. Антони Марсиал навлезе в наказателното поле и бе спънат от Давинсон Санчес. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка и откри резултата.
Вихреното темпо в началото на двубоя доведе до втори гол още в четвъртата минута. Той обаче бе във вратата на домакините. Разбъркване в наказателното поле и поредица от грешки на играчи на “червените дяволи“ позволи на Ндомбеле да стреля от отлична позиция.
Головата фиеста продължи и в седмата минута Тотнъм вече водеше. Хари Кейн изпълни бързо фаул, като пусна топката напред към Хюн-Мин Сон, а кореецът се оказа по-бърз от защитата на съперника. Той мина покрай Байи и след това технично прати топката в мрежата. За Кейн това беше шеста асистенция в първенството от началото на сезона, а за Сон - пети гол.
Тимът на Солскяер опита да отговори и в 20-ата минута Рашфорд удари греда след отличен пробив, но страничният съдият бе вдигнал засада. Грийнууд също отправи изстрел, но покрай вратата.
Контраатаките на ”шпорите” обаче носеха по-голяма опасност. Дългите подавания зад защитата и бързината на Сон бяха проблем за домакините, за който те нямаха решение. Сон пропусна прекрасна възможност за нов гол в 25-ата минута. Той бе изведен сам срещу Де Хеа, но нетипично за него не успя да овладее добре топката. Малко по-късно играчите на гостите отправиха поредица от удари към Де Хеа, но вратарят и бранителите като по чудо успяха да се справят и да отразят изтрелите.
След половин час игра интригата в двубоя до голяма степен приключи след две ситуации. Съдията показа спорен червен картон на Марсиал. Ерик Ламела първо удари французина и то с лакът в гърлото, макар и не силно. Реакцията на Марсиал бе удар в лицето на аржентинеца, който не го нарани особено. Ламела падна на тревата с доста забавена реакция.
Малко след тази ситуация защитата на Ман Юнайтед отново сбърка. Де Хеа подаде на Байи в наказателното поле, той опита да намери Матич, но Кейн се хвърли и спечели топката. Кълбото мина през Сон и се върна в капитана на лондончани, който направи резултата 1:3.
Мачът продължи да бъде открит, отборът на Моуриньо играеше с настроение и с още по-голяма увереност след този развой, а съперникът им бе объркан. Сон стигна до втория си гол в мача в 37-ата минута, когато бе намерен отлично от Орие и прати топката между краката на Де Хеа. До почивката Кейн се размина с още едно попадение.
“Червените дяволи” допускат четири гола в рамките на първо полувреме във Висшата лига за първи път в историята си.
Солскяер опита да промени нещо, като на почивката извади Бруно Фернандеш и Матич и пусна Фред и Мактоминей. На терена обаче нещата не изглеждаха различни. Тотнъм стигна до пети гол в 51-ата минута. Серж Орие, който изигра много силен мач, бе изведен отлично от Хьойберг и прати топката покрай Де Хеа.
След това попадение играчите на Моуриньо сякаш се успокоиха и намалиха темпото. Те вероятно решиха, че са стигнали до достатъчно сериозен аванс и в следващия период се задоволяваха с това да задържат топката. Въпреки това от време на време стигаха до възможности за нов гол. В 72-ата минута след грешка на Фред Сон изведе Кейн сам срещу Де Хеа, но испанецът направи прекрасно спасяване.
До края на мача гостите стигнаха до още едно попадение. Пол Погба влезе неразумно в краката на Бен Дейвис и събори бранителя. Хари Кейн бе точен от отсъдената дузпа. Ман Юнайтед допусна шест гола за трети път в историята си във Висшата лига.
МАН ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 1:6
1:0 - Фернандеш (2-д)
1:1 - Ндомбеле (4)