Фамозен Левандовски доказа защо е №1 (видео)

Най-добрият футболист на УЕФА за изминалия сезон Роберт Левандовски защити приза си, вкарвайки цели 4 гола за драматичния успех на Байерн (Мюнхен) с 4:3 над Херта (Берлин) в последния мач от третия кръг на Бундеслигата. Победното попадение падна в добавеното време, когато полякът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Преди това той беше дал добра преднина на шампионите след два гола в 40-ата и в 51-вата. Изненадващо обаче гостите изравниха чрез Джон Кордоба в 59-ата и Матеус Куня в 71-вата. Последва трети шут на Лева в мрежата в 85-ата, но берлинчани пак намериха начин да отговорят чрез гол на Жесик Нганкам в 88-ата. След четвъртото попадение обаче Херта нямаше време за отговор.

Така тимът на Ханзи Флик записа втория си триумф от три кръга и посреща паузата на само 1 точка от първото място. "Старата дама" пък е с 3 пункта.
Изненадващо дебют като титуляр за домакините направи 20-годишният американец Крис Ричардс, който действаше като десен защитник. Младокът е част от шампионите от миналата зима, когато беше привлечен от ФК Далас. Тази вечер той се отличи с една асистенция. Алфонсо Дейвис пък действаше в предни позици по лявото крило, тъй като Кингсли Коман пак е контузен. Бенжамен Павар и Никлас Зюле бяха записани сред резервите.
20 Байерн (Мюнхен) - Херта (Берлин) 4:3
В състава на Херта направи впечатление отсъствието на Кшищоф Пьонтек, който стартира на пейката.
Роберт Левандовски можеше да открие в 9-ата минута, но изстрелът му беше блокиран. Секунди по-късно вратарят Александер Шволов също спря поляка за гол.

Гостите отговориха с няколко дълги подавания към Джон Кордоба и при едно от тях в 15-ата минута новият нападател на столичани заби кълбото в мрежата на Мануел Нойер, но голът не беше зачетен заради засада.

Футболистите на Бруно Лабадия успяваха да отбиват атаките на шампионите. В 36-ата Томас Мюлер все пак реализира с глава, но ВАР се намеси и беше забелязана засада на опитния играч при паса на Ричардс към него.

В 40-ата Байерн все пак излезе напред. Първоначално Шволов майсторски спаси удар с глава на Левандовски, но веднага след това нападателят завърши с удар по земя след пас на Серж Гнабри. За полския реализатор това беше юбилейно попадение №100 на "Алианц Арена".

В края на полувремето стражът на Херта пак се намеси решително след удар на Гнабри.

Само шест минути след антракта "червените" удвоиха преднината си, след като Крис Ричардс намери Лева и той отново не сгреши - 2:0.

Играчите на Херта върнаха интригата в 59-ата, когато активният тази вечер Кордоба засече центриране от фал и Нойер не успя да спаси.

Берлинчани дори изравниха, след като в 71-вата Куня размени пасове с появилия се Пьонтек и прониза Нойер за 2:2.

Това вече стресна играчите на Ханзи Флик и те се втурнаха напред да търсят победата. За кратко Левандовски на два пъти се размина с ново попадение, като вратаря Шволов продължи да бъде на висота.

В 80-ата Корентен Толисо пропусна за Байерн от 2-3 метра след центриране от корнер. Скоро след това и Гнабри не показа точен мерник от изгодна ситуация.

В 85-ата Мюлер свали към Левандовски и баварците пак бяха напред.

Това обаче се оказа за кратко, защото в 88-ата Нганкам с първото си докосване на топката изравни за 3:3.

В продължението на редовното време обаче Максимилиан Мителщет задържа Лева в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която голаджията превърна в победен гол - 4:3.