Винисиус и Куртоа пак зарадваха Реал Мадрид (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид пое водачеството в Ла Лига след успех с 2:0 при гостуването си на Леванте в среща от петия кръг. Винисиус Жуниор реализира гол в 16-ата минута, а Карим Бензема удвои в 95-ата минута. Бразилецът направи голям пропуск през второто полувреме, а след почивката вече традиционно Тибо Куртоа се отличи с няколко важни спасявания.

Марко Асенсио и Винисиус Жуниор получиха роли по двете крила на атаката, в центъра на която очаквано застана Карим Бензема. Начо Фернандес се появи като десен краен бранител вместо контузения Дани Карвахал.
Едва стотина секунди след началото на мача “белите” създадоха първа опасност. Лука Модрич центрира и защитник изчисти от малкото наказателно поле пред Бензема. В петата минута Хосе Моралес беше изведен в наказателното поле, но си поведе прекалено дълго топката. В 16-ата минута гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до попадение. Винисиус овлади отбита топка и от 16 метра я завъртя в обратния ъгъл за 0:1.
В 31-ата валенсианци отговориха след корнер. Топката беше центрирана на втора греда, където Вукчевич надскочи Начо и заби топката в напречната греда. До края на полувремето не се появи нова добра възможност пред нито една от вратите.
Второто полувреме започна с остри атаки на “лос меренгес”. В 49-ата минута Лука Модрич получи пространство отдясно с чудесни предпоставки за продължение, но сбърка паса. В 50-ата защитата на “синьо-червените” допусна топката да бъде отнета, а след това последва удар в гредата на Бензема. Две минути по-късно Асенсио изведе Винисиус, който копна топката покрай вратаря в далечния ъгъл, но нямаше късмет и кълбото мина много близо до гредата, но в аут.
Още три минути по-късно Винисиус получи кристален шанс за нов гол, но не упражни контрол при удара и насочи далеч от целта, а позицията беше на седем метра от голлинията фронтално срещу вратата. В 58-ата Енис Барди шутира от разтояние и Тибо Куртоа боксира. Две минути по-късно валенсианци отправиха далечен изстрел, топката се отклони от Каземиро, заблуди вратаря, но стражът на "белите" някак успя да избие с крак, макар да беше тръгнал в другата посока.
В 68-ата минута Модрич центрира и Рамос успя да вкара с глава. Попадението не беше зачетено заради засада. След триминутна консултации със своите ВАР помощници съдията каза, че няма гол. Засадата беше много тънка, но капитанът на "белите" освен това избута в гръб своя съперник. В 77-ата Клерк беше изведен под ъгъл срещу Тибо Куртоа и би в тялото на белгийския страж. Последва центриране и неточен удар с глава.
В края на двубоя Леванте хвърли всичко в предни позиции. Така в 95-ата Бензема тръгна зад центъра при паса, стигна до вратаря, финтира притичал защитник и вкара за крайното 0:2. Това беше първи гол за френския нападател от началото на сезона.